Sosyal Medya Uzmanları İçin Bulunmaz Bir Kaynak

social-mediaGeçen gün Global şirketlerde çalışan Sosyal Medya Stratejistlerinin, Community Manager’ lerinin, Evangelistlerin listesine rastladım. Tam da aradığım bir kaynaktı bu. Dünya’da başarılı sosyal medya kampanyalarını yapanlar kimler, bugüne kadar ne yapmışlar hepsinin bir listesiydi. Üstelik kişilerin Linkedin Profillerine ya da Bloglarına link verilmişti. Linkedin profillerinden de Twitter’a ve diğer sosyal medya profillerine ulaşmak mümkündü.

Bu listeyi saatlerce inceledim. Uzun zamandır aynı şeyleri okuduğumu fark ettiğim RSS’imi değiştirmemin de zamanı gelmişti. RSS Listesinden bloglarını uzun zamandır güncellemeyenler gitti, yerlerine bu listeden yepyeni ilhamlar alabileceğim kişiler geldi. Liste 2008 yılına ait olsa da birçok kişi günümüzde görevine devam ediyor. Bugün bir işin sosyal medya tarafında olabilirsiniz, markalara danışmanlık veriyor, markalarda ya da bir ajansta çalışıyor olabilirsiniz ya da sadece bu konulara ilginiz olabilir. O zaman bu linke uzun saatler ayırmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Comm

1 Yorum

ismail DağlıDecember 24th, 2009 7:10 am

Bu kaynağa ulaşmıştım yazarı uzun zamandır takip diyorum. Ama bu konuya şimdi ulaşabildim. İlk önce Konuyla ilgili bende Erik Qualmanı öneriyorum. ”Socialnomics” kitabının yazarı. Bir süredir görüşüyorum ve Türkiye’de sunum yapabilir mi ? diye sordum. Cevabı olumlu oldu. Yakında organizasyon düşünüyorum. Büyüklerimin yardımını bekliyorum.

Yorum Yapın

Mesajınız