Philips Türkiye Sosyal Medya’da

Philips Türkiye’den bir bülten geldi az önce mailime. Bülten güzel, Tüketici Ürünleri Genel Müdürü Özlem Fidancı’nın mesajı ile geliyor. Yalnız, bültenin sonunda ise Philips Türkiye’nin Sosyal Medya’ya ilgisini görüyoruz. Twitter ve Facebook adresleri var, ne kadar güzel diyip tıklıyorum. Facebook’ta gördüğümüz adres şu: http://www.facebook.com/PhilipsTurkiye

Acaba nasıl bir landing page yaptılar, nasıl uygulamalar diye geliştirdiler diye merakla tıklarken karşımıza bir insan profili çıkıyor.

Global şirketlerin Sosyal Medya’ya ilgileri olması çok güzel. Buradaki iyi niyeti de görüyorum. Ama en temel bilgileri tekrar hatırlatmakta fayda var. Bu profil, bir insan profili ve şirketler bir insan gibi profil açamazlar. Mutlaka sayfa açmak zorundalar. Şirketleri arkadaşınız gibi ekleyemezsiniz, sadece hayran olabilirsiniz.

Edit:  Bu yazıdan hemen sonra Philips’in PR Ajansı Bersay beni aradı. Bir süre sonra da http://www.facebook.com/PhilipsTurkiye adresini sayfaya çevirdiler. Hızlı hareket için tebrikler.

Comm

2 Yorum

Mustafa ÖztürkApril 19th, 2010 2:43 pm

Hayır, bir de bunu bu şekilde yapan sosyal medya ajansları var, onu hiç anlamıyorum.

Fatih GünerOctober 4th, 2010 10:38 am

Hasan merhaba;

Ben de Philips Türkiye diye Google’da aratınca 2. sayfada sen geldin, tebrik ederim 🙂
Yazının tarihine baktım, Nisan. Kontrol edeyim dedim, acaba bir değişiklik var mı diye.
Değiştirmişler.
Profili kapamışlar ve onun yerine page açmışlar. Duyarlılığın çok güzel, aynen devam 🙂

Yorum Yapın

Mesajınız