Kadir Has Üniversitesi’nde Sosyal Medya Anlattım

18 Aralık 2010 günü Kadir Has Üniversitesi’nde Sosyal Medya üzerine 4 saat ders anlattım. Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programında Uğur Hoca, Selim Hoca, Ufuk Tarhan, Alemşah, Özgür Alaz, Yüce Zerey ve birçok yakından tanıdığım değerli arkadaşlarım ile aynı programda ders verme şansı bulduğum için çok mutluyum.

Genel olarak Topluluk Yönetimi, İçerik Yönetimi, Sosyal Medya Kampanyaları, Stratejiler ve Yeni Teknolojilerden bahsettim. Hashtag’lere ( smakhas) bakılırsa sınıf da bu derslerden çok keyif almış. Ülkemizde, Sosyal Medya’nın gelişmesi için böyle eğitimlerin verilmesini çok faydalı buluyorum, umarım devamı gelir.

29 Ocak’ta Sosyal Medya’da Kriz Yönetimi üzerine 2 saat, Sosyal Medya ve Siyaset üzerine 1 saat daha ders veriyor olacağım. Sosyal Medya ve Siyaset konusunda daha çok Global Siyasette başarı hikayelerinde ve Barack Obama örneğinden bahsedeceğim. Bu konu ile ilgileniyorsanız Webrazzi’de yazdığım yazılarım ilginizi çekebilir:

1. Gelmiş Geçmiş En Başarılı Sosyal Medya Kampanyası: Barack Obama

2. Obama’nın Sosyal Medya Kampanyasının Sonuçları

3. Analytics Kullanarak Nasıl 500 Milyon Dolar topladılar?

Sosyal Medya ve Politika çok yakından ilgilendiğim bir konu. Bu konu ile ilgilenen herkesle görüşüp, tartışmaktan çok memnun olurum. Siz de bu konuya ilgi duyuyorsanız lütfen bana bir mail atın. Görüşmek üzere…

Comm

3 Yorum

Eren KumcuoğluDecember 20th, 2010 2:04 pm

Tebrikler Hasan.
Ben 2008 ve 2009’da bir şeyler karalamıştım konuyla ilgili olarak, sonrasında da sübjektif gözlemlerime dayanarak Türk siyasetiyle sosyal medya’nın kanının ayakları yere basan çeşitli sebeplerden ötürü uyuşmayacağının kanısına varmıştım;
http://www.erenkumcuoglu.com/2008/06/06/siyasal-iletisim-ve-degisim.html – Genel iletişim stratejisinin gücü üzerine bir yazı.
http://www.erenkumcuoglu.com/2009/02/16/turk-siyaseti-sosyal-medya%E2%80%99yi-neden-kullanamaz-ekleme.html – Türk insanının siyaset anlayışına nazaran naçizane bazı saptamalar.
http://www.erenkumcuoglu.com/2009/09/11/sosyal-medya-turk-siyasetini-etkiler-mi.html – İdeoloji ve fanatizm üzerine…

[…] […]

YiğitcanNovember 4th, 2011 11:31 pm

Anadolu Üniversitesin’de bu dönem sosyal medya ders olarak okutuluyor. Hocalarımız Ergün Erdem ve Barış Topuz verimli olduğu kadar eğlenceli bir ders oluyor.

Yorum Yapın

Mesajınız