Atatürk’ün Bize Görev Verdiği Sorumlulukları Yerine Getirebiliyor muyuz?

Herkes ulusal görevini ve sorumluluğunu bilmeli, memleket meseleleri üzerinde o düşünceyle, düşünüp çalışmayı görev edinmelidir. “Mustafa Kemal ATATÜRK”

Atatürk’ün yerine getirmemiz gereken çok sözü var. Bu ülke için yapabileceğimiz ve yapacağımız çok şey var. Yukarıdaki görevi  başarmak için çok çalışmalı, bu yolda, bu uğurda ilerlemeliyiz. Biz birey olarak ilerlemedikçe, toplum olarak da ilerlememiz çok zor. Bu yazıyı okuyan herkese, haddim olmayarak şunu tavsiye ederim:

Eğer illa ki bir görev yerine getireceksek, bunun anlamlı bir görev olmasını sağlayalım. Bu da genellikle bize verilen değil, bizim seçimimizle olabilecek bir durum. Bu ülkeye faydalı bir şey yapalım. Yapacaklar listemizde “bizden daha gençlere faydalı olmak, bu ülkenin ilerlemesini sağlamakta katkıda bulunmak gibi” maddelerimiz olsun.

 

Bir öğretmen çocuğu olarak ben elimden geldiğince eğitimler veriyorum. Üniversitelerde ders verdiğimi zaten biliyorsunuz. Önümüzdeki hafta ise bambaşka bir heyecan başlıyor: “Yeteneğe Destek, Yaratıcı Ekonomiye Destek” programında Türkiye’nin 4 bir yanından binlerce genç arasından seçtiğimiz 20 gence tam bir hafta e-ticaret eğitimi vereceğim. Bu konuda Markafoni.com’dan, sahibinden.com gibi şirketlerde yöneticilik yapan arkadaşlarım gelip yardımcı olacaklar, tecrübelerini paylaşacaklar. Böylesine güzel amaçları olan Kurumsal Sosyal Sorumluluk projelerinde üstelik ücret alarak projenin bir parçası olmak benim için büyük mutluluk. Bu proje ile ülkenin gençlerinin gelişmesine yardımcı olacağım. Buradaki gençler, ileride kendi şirketlerini kuracaklar,  Yeni Ekonomiler yaratacaklar ve bu zincir böyle devam edecek.  Ve eminim geçmişte olduğu gibi gelecekte de Atatürk’ün dediği gibi”Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacak.”

Comm

Yorum Yapın

Mesajınız