Tweet'leyerek Girişim Sermayesi Alanlar

Ağustos ayında Webrazzi’de yazdığım “140 Karakterde Girişim Sermayesi Almak” konulu yazım oldukça ilgi çekmiş, Türkiye’den çok sayıda girişim fikri twitter vasıtası ile girişim sermayesi adayı olmuştu.

Konunun özeti şuydu: Richard Branson’a iş fikrinizi Twitter vasıtası ile direk  gönderebileceğiniz bir ortam oluşturulmuştu. Bunun için tek yapmanız gereken iş fikrinizi @PerfectBusiness‘a Tweetlemek ve Hashtag (#) olarak Micropitch yazmaktı. Geriye kalan 111 karakterde de iş fikrinizi anlatmak.

Pazartesi günü bu yarışma sonuçlandı. Türkiye’den hiçbir iş fikri dereceye giremese bile ilk üçe giren fikirler görülmeye değerdi. Normal şartlarda Richard Branson ile tanışmaları pek mümkün olmayan girişimcilerin kısa mesaj atar gibi fikirlerini gönderme imkanları artık girişim sermayesi alma konusunda da yeni bir çağa adım attığımızın göstergesi, internet sayesinde eskiden hayal bile edemeceğimiz imkanların parmaklarımızın ucuna geldiğinin en güzel örneklerinden biriydi. Umarım, yakın zamanda bu örnekleri ülkemizde de görmeye başlarız.

Comm

1 Yorum

[…] Ardından Twitter‘ın ana sayfasında 15 ila 30 dakika geçirerek, temel aramalar yaparak ve serviste bulunan içeriği daha yakından tanıyın. Örneğin, eğer bir hediyelik mağazası işletiyorsanız “hediye paketi”, “hediyeler”, “hediyecilik” gibi kelime ve ifadeleri arayın. Ayrıca rakiplerinizin isimlerini de arayın, Twitter’da olup olmadıklarını bulun, eğer Twitter’da iseler nasıl kullandıklarına bakın. Kendi şirket isminizi aramayı da unutmayın, müşterileriniz sizden bahsediyor olabilirler! Varolan içeriğe aşinalık kazandıktan ve rakiplerinizin Twitter‘ı nasıl kullandıklarını öğrendikten sonra Twitter’dan şirketiniz için nasıl faydalanacağınıza dair bir strateji düşünmeye başlayabilirsiniz. […]

Yorum Yapın

Mesajınız