Online Reklamlarını Tazelemek İsteyen Var mı?

cay_vapurÇay tazelemek isteyen var mı? Vapurlarda yolun yarısını geçince çay satanlar bu sözü söylerler. Neden? Daha doğrusu neden tazelemek? Çünkü bilirler ki, çay içmek isteyenler vapura biner binmez çaylarını zaten almışlardır. 20 dakikalık yolun 15. Dakikasında çay isteyen birisi büyük ihtimalle çayını tazeliyordur.

Tüm online reklamlara tıklayan kişilerin %84’ü aynı kişiler (Seth Godin) Bu şu demek: Eğer hedef kitleniz bu %16’daysa çok iyi yöndesiniz. Ama değilse – ki bu daha büyük ihtimal- o zaman başınız dertte, özellikle online reklamlardan medet umuyorsanız. Sormak istediğim: Online reklamlarını tazelemek isteyen var mı? Ya da daha dramatik bir sesle: Sesimi duyan var mı?

Comm

2 Yorum

Mert DokumanDecember 19th, 2009 11:43 am

Bu konuda çok haklısınız halan ortada aynı reklam yöntemleri dolanmakta (Banner, link vb. ) bunlara altarnatifler sunulmalı artık. Bu kadar hızlı genişleyen bir reklam mecrasının bu kadar kısıtlı çalışması yanlış bence.

Hasan BasustaDecember 19th, 2009 12:13 pm

Mert, doğru söylüyorsun. Alternatifleri de mevcut zaten. Şu anda çok doğru kullanılan “örnek olay’lar” var. Yakın bir gelecekte ise en büyük alternatifimiz olacak bu bahsettiğim kavram.

Yorum Yapın

Mesajınız