İş Hayatında Kodlama Bilmenin Önemi

Hayatımın bir bölümünde yazılımcı olarak çalışmış olmayı çok isterdim. Bana internet ile ilgili bir iş yapmak isteyen bir genç nereden başlaması gerektiğini sorsa ilk cevabım şu olurdu: Programlama yapmayı öğren. Yazılım bilen bir yöneticinin, daha fikir geliştirme aşamasından daha efektif çalıştığına, programcılardan olur olmaz isteklerde bulunmadığına defalarca şahit oldum.

Bunun için üniversitedeki en önemli bölümlerden birisinin MIS (Management Information Systems) olduğunu düşünüyorum. Teknik altyapı ile işletmeyi birleştirebilen bir bölümü bitirmiş olmanın iş hayatında artısı inanılmaz olacaktır. İş hayatına yazılımcı olarak başlamış, sonrasında yönetici olarak çalışmayı düşünen bir MIS mezununun diğer rakiplerinden çok açık ara önde olacağını söyleyebilirim. Eğer siz de bu özelliklere sahip biri iseniz sizinle tanışmak isterim. Bana  her zaman bir mail atabilirsiniz.

Comm

1 Yorum

Serkan SöğütFebruary 12th, 2011 11:11 am

Aslında ben tersden başladım. Bilgisayar Mühendisliği okudum ve iş/yönetim tarafını daha iyi anlayabilmek için MIS yüksek lisansı yaptım. Yönettiğim bütün süreçlerde hem yönetim tarafını hemde teknoloji tarafını çok iyi anladım ve istenilen şeyi doğru şekilde uygulanmasını sağladığım. Yapılamıyacak isteklerde yönetim tarafını dizginledim, yapılabilir isteklerse nazlanan (bu yapılamaz diyen) IT tarafını kırbaçladım 🙂

Onun için yazdıklarına katılıyorum teknoloji ve uygulanabilir kanallar arttıkça fikir üreten taraf ile geliştiren taraf arasında ki uçurumda büyüyor.

Yorum Yapın

Mesajınız