Google Internet Reklamcılığı Günü

Sektörün bir çok profesyonelinin davetli olduğu “Google İnternet Reklamcılığı Günü” etkinliği Anadolu’ dan da yoğun bir katılım ile 30 Nisan 2009 Perşembe günü Grand Cevahir Otel’ de gerçekleşti.

Google Internet Reklamcılığı Gunu

Google yetkilileri etkinlik alanına Google ruhunu tamamen yansıtmayı başarmışlardı. Minderler, Google logoları, müzik ve konferans salonu ile hedefledikleri gençlere doğru mesajı verdiler. Etkinlik sırasında herkesten duyduğum bir söz şuydu: “Google’ da çalışırken nasıl da eğleniliyordur?”. Çalışırken eğlenmek… Bu imajı yaratmak hiç kolay değil, özellikle Google gibi dev bir şirkette.

Konferansın ana konusu başlangıç seviyesindeki Google kullanıcılara hitap ettiği için, bu konferanstan bir çok arkadaş çok değerli bilgiler ile ayrıldı.  Biz de Amerika’ dan, İngiltere’ den, Uzak Doğu’ dan ve Avustralya’ dan gelen Google çalışanları ile sohbet etme fırsatı bulduk. Zaten şu anda çalıştığım şirket  Google Türkiye ile aynı katta olduğu için teknik bir şey sorma gereğini hissetmedim. O yuzden bu kişilere sorulan sorular gene Google ……. ofiste çalışmak nasıl bir şey şeklinde oldu.

google2

Google amaçladığı şekilde 753 katılımcıya Adwords nedir, tam anlamı ile cevabını verdi. İnsanlarin kafasında Adwords’e dayalı bir gelir modeli oluşturulabileceği imajını çok şık bir şekilde oluşturdu. Google Türkiye Pazarlama Direktörü Mustafa İçil ‘in yaptığı “Google Dünyası ve Yeni Pazarlama Trendleri” sunumunun yanı sıra “Google Dostu Siteler Yaratın” ve  ” Google Analytics” bölümleri diğer ilgi çekici sunumlardı. Sonuç olarak Google İnternet alanında şu ana kadar gördüğüm en başarılı organizyonlardan bir tanesinden alnının akıyla çıkmayı başardı. Tebrikler Google.

Comm

Yorum Yapın

Mesajınız