Fütürist Sohbetler

Dün Bahçeşehir Üniversitesi’ nin Fütüristler Derneği ile birlikte düzenlediği “Geleceğin Meslekleri ve İş Modelleri” konferansı hayatımda katıldığım en bilgilendirici ve eğlenceli konferanslardan birisiyidi. Konuşmacı olarak Alphan Manas, Ufuk Tarhan ve Cem Tarık Yüksel’ i dinledik. İnanılmaz değerli bilgiler ve uzgörüler sağladılar. Alphan Manas, Blog Yazarlığı ve Kişisel Gazetecilik kavramlarından ve bu kavramların yakın zamanda daha da önem kazanacağından bahsetti.

Bir dikkatimi çeken bir diğer konu da Cem Tarık Yüksel’ in gelecekteki iş modellerinin nasıl olacağına dair uzgörüsüydü: Herkes her şeyi bilecek. Yani direk beynimize download edilecek bilgiler. Böyle bir durumda kim bilgiyi farklı kullabilirse başarılı iş modeli onun olacak.

Dünkü sohbetten çok şey öğrendim ama günün sonunda tek bir cümlenin aklımda kalmasını isteseydim o cümle şu olurdu: En uzak gelecekte dahi en önemli özellik yaratıcılık olacak.

Comm

4 Yorum

ArzuMay 28th, 2009 10:41 am

Güzel bir konferanstı. Ben de bugün notlarımı yazacağım. Son cümlen bence de çarpıcıydı.

Hüseyin ErkmenMay 28th, 2009 11:24 am

Gerçekler ve sadece gerçekler derler ya hani aynen öyleydi Hasan Abi. Sosyal medya katılımcıları beni çok mutlu etti doğrusu. Likemind gibiydi ortam.

forumMay 30th, 2009 7:33 pm

tşkler

Natali YesilbaharMay 31st, 2009 9:24 pm

Yaratıcılığın yanında bildiğini doğru bir şekilde paylaşmanın da önemine inanıyorum.

Yorum Yapın

Mesajınız