Türkiye'de Başarı Diyince

200534363-001Birçok kez deneyimleme şansım oldu, Türkiye’de başarı diyince şimşekleri üzerinize çekersiniz. Herkesin başarı tanımı farklıdır çünkü, yazdığım hemen hemen her yazıda her kesimden eleştrilere maruz kaldım. Bir çoğunda maalesef yapılan işin kıskanılması başroldeydi, yorumlardaki kelimelerden bunu anlamak hiç zor olmuyordu.

Ercüment Büyükşener’i yazdım, o da bir şey mi dediler, Ahmet Alp Balkan diye bir genç var -ki röportajı yapana kadar tanımıyordum, bir kere sohbet etmişliğimiz yoktu- 19 yaşında şu yazılımları yapmış dedim topa tuttular. Marro.ws projesini yazdım, tutmaz dediler. Bir çoğu kötü niyetli yapılan yorumlardı ve eleştiriden yoksundu.  (Eleştirinin tanımı: Bir kişi, eser ya da konuyu doğru ve yanlışlarını göstererek anlatmak amacıyla yazılan kısa metin) Ben yazmaya devam ettim kendime göre başarı hikayelerini. Herkesten Çağlar Erol olmasını beklemek ne derece mantıklıydı, özellikle 20’li yaşlarının başındaki gençlerden?

Bu yazıyı şunun için yazdım: Eğer birgün bir meyve verirseniz, kesinlikle taşlanacaksınız. Hazırlıklı olun. Agresif olmadan nedenini sorgulayın, uzun sürmeden anlayacaksınız. Hak vermeyeceksiniz ama anlayacaksınız.

Comm

2 Yorum

teknoloji_tasarımOctober 31st, 2009 5:50 pm

Richard Bach’ın martı isimli kitabını hatırlayın ltf. sınırlanırını zorlayıp en yükseğe çıkabilmenin bedeli anlaşılmamak, dışlanmaktır. Hatta başarıya ulaştığınızda sizi yerden yere vuracaklar.. Bunların hepsi, sizi savuran ve kısa süreli dengenizi bozan bir rüzgardır. KANAT ÇIRPMAYA DEVAM.. GÖKLER SİZİ BEKLİYOR

[…] This post was mentioned on Twitter by Mustafa Duran, Hürol Öztürk. Hürol Öztürk said: Liked "Türkiye’de Başarı Diyince" http://ff.im/-aMr8t […]

Yorum Yapın

Mesajınız