Sigarayı Nasıl Bıraktım?

walk-away-smokingSene 2005. İngiltere yolcusuyum. Sigaranın orada çok pahalı (12 TL civarı) olmasının yanı sıra, sigara içenler için ikici sınıf vatandaş muamelesi daha belirgin.

Uçağa doğru yaklaşıyorum ve sigaramdan son bir fırt çekip yuvarlak çıkartıyorum. Daha sonra, elimdeki izmariti baş parmağım ile orta parmağımın tırnağı arasında sıkıştırıp o meşhur sigara fırlatma hareketimi yapıyorum. Son paket kırmızı Marlboro’ mda iki dal sigara var. Paketi içindekiler ile kırıp, fırlatıyorum. ( Bu an çok sembolik bir andır)

İşte benim sigara bırakma hikayem böyle. Gayet kısa ve net. Bıraktım, bir daha elime almadım. ALMAYACAĞIM. Çünkü içmek istemediğim halde bir gün kendimi sigara içerken bulursam, bu beni önce kendime, sonra çevreme karşı aptal hissettirir ki böyle bir şeye “HİÇ BİR ŞART ALTINDA” göz yumamam. Denedim, bırakamıyorum şu mereti lafını gururuma yediremem.

Yarından itibaren “Kapalı Yerlerde Sigara İçmek” yasaklanıyor. Son yıllarda duyduğum en güzel haber bu.  Darısı başınıza diyor ve herkese bol “Dumansız Hava Sahalı Günler” diliyorum.

Comm

Yorum Yapın

Mesajınız