"Para her kapıyı açar" diyen bir insanın para için yapmayacağı şey yoktur.

Bu hayatta en dikkat ettiğim konulardan bir tanesi kimden nasihat alacağımın kararını vermektir.
Ağzı olan konuştuğuna, herkesin bir konuda fikri olduğuna, bilgi sahibi insan az olduğuna göre hala akıl hocası konusunda arayış içerisindeyim. Kime akıl danışılmaması gerektiği konusunda kesin çizgilerim var:

“Hiç kimseye güvenme “ diyen insanlara asla güvenmem. “Para her kapıyı açar” diyen bir insanın para için yapmayacağı şey yoktur.
Ve bunun gibi birkaç cümlede insanların notunu çok çabuk veririm, belki de geliştirmem gereken özelliklerimden bir tanesi bu. Biraz önyargıya yol açsa da sanırım en efektif yol bu. Daha tanıyacağım çok insan var ve her birisine bu kadar çok vakit ayıramam. Hayatım boyunca Pareto’ya göre davranmayı bir mantık çerçevesinde buluyorum.

Ama kime akıl danışmam gerektiğini ben de çoğu zaman bilmiyorum.

Comm

11 Yorum

irfanMay 31st, 2010 5:29 am

Bence önyargılarından kurtulmalısın, başta “Hiç kimseye güvenme” diyen birisi sadece bir mesaj vermek istiyor olabilir mesela 🙂 insanları söyledikleriyle değil yaptıklarıyla yargılarız işin sonunda.o zaman neden en başından söylediklerine değil de yaptıklarına bakmakla başlamıyoruz işe.Nacizane fikrim. Saygılar.

dilaraFebruary 27th, 2011 2:02 pm

Paran varsa huzur, mutluluk, aşk, eğitim ve sağlık bile peşinden gelir. Yani para her kapıyı açar.eğer para her kapıyı açmasaydı fakirler niye hırsızlık yapsın kii! 😀

hazan rüzgarMarch 26th, 2011 9:34 pm

ya bana yardım edin lütfen … ben münazara gurubundayım ve PARA HER KAPIYI AÇARı savunacagım görüslarinizi beklıyom 🙂

HaticeJanuary 5th, 2012 8:41 pm

bu dünyada paran kadar konusursun

ecrinMarch 1st, 2012 2:03 pm

aynn bnmde konum para her kapıyı açar yarıdım edin nolurrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Metin GüzelMarch 6th, 2012 7:30 pm

Arkadaşlar para her kapıyı açar neden mi ? = çünkü parası olmayan bir ülke başka bir ülkeye kafa tutabilir mi ?? artislik yapabilir mi ???paran varsa artislik yapacan o kadar 😀

buket sevenFebruary 27th, 2013 1:38 am

Para her kapıyı açar, baktım açılmıyor, kapıyı satın alırım.
-Ali Ağaoğlu

Paranın tüm kötülüklerinin kaynağı olduğunu söylüyorsunuz. Pek hiç tüm paranın kaynağının ne olduğunu sordunuz mu ?

Para her kapıyı açar, yeter ki kullanmasını bilecek kadar çok paran olsun, aksini iddia eden varsa açamayacağım kapıyı söylesin… İbrahin Tatlıses’i örnek verebilirim. Onun yerinde biz olsaydık olay yerinde ölürdük, hastane felan görmezdik. Ama para olunca tıp ölüyü bile diriltir. Aziz yıldırım mı ? onun parası olmasaydı ne durumdaydı sizce ? Artık sadece parası olduğu adam için kanun çıkacak neredeyse, tüm partilerin birleştiği ender konulardan birisi adam için çıkıyor, bunun sebebi para değil de nedir ? Sağlık mı , hangi hastalığın çözümü varsa bunu para ile çözersin, yani yeter ki çözümü olsun, kalp mi lazım paran varsa bulursun ciğer mi böbrek mi bulursun paran varsa, kör mü oldun paranla göz alırsın…. Yani çözüm varsa bunu para halleder, haaa halledemeyeceği yer vardır, ama bu paranın halledemeyeceği için değil, o işin çözümü olmadığı içindir.

Paranın bizim hayatımızdaki yeri çok önemli bunu siz dahil hepimiz biliyoruz. Sizlere bu konu hakkında çok bilgi verebilirim çünkü doğru şeyi savunmak için çok örnek gerekir.

Mustafa TemurFebruary 27th, 2013 9:33 pm

dediğinizden hiç bir şey anlamadım

talatJanuary 16th, 2014 7:05 pm

nolur yardım edin benim de konum para her kapıyı açar

talatJanuary 16th, 2014 7:05 pm

sizce açar mı örnek verir misiniz?

selimFebruary 25th, 2014 4:42 pm

para her kapıyı açar… çünkü mesela okulda etüt oldu ama paran yoksa gidemessin ama varsa gidersin mesela istek… ihtiyaçlar…

Yorum Yapın

Mesajınız