Kitap Kulübü 2. Buluşma: Question Book

Kitap Kulübü 2. Buluşma. Kitaplar: Question Book, Decision Book, Change Book.

A photo posted by Hasan Basusta (@hasanbasusta) on

Kitap Kulübü 2. buluşması bence harikaydı. İlk buluşmada Sapiens ile insanlık tarihine ve insanlığa bir giriş yapmış ve neyi neden yaptığımızı tarih perspektifinden bakarak anlamaya çalışmıştık. Question Book ise (Kitabın Türkçesi de var) kendimize ana okulunda sorup, cevapları ile hayatımızı şekillendirmemiz gereken soruları sordu bize. Biz cevapladık. Kitap okumadık, yazdık. Geç de olsa artık kendimiz hakkında bir fikre sahibiz. Katılanlar katılamayanlara anlatsın 🙂

Bu sorulardan bir tanesi: Eğer hiçbir maddi endişemiz olmasaydı ne iş yapardık? sorusuydu. Cevaplarımızın birbirimize çok paralel olması şaşırtıcı değil. Benimkisi: Yazar, Gezgin ve Öğretmen olmak.

Question Book, Change Book, Decision Book

3. buluşmada ise kulübü bir sonraki seviyeye taşıyoruz. Kitabı yazarı ile değerlendireceğiz. Hem de yazar ve gezgin olmayı başarmış sevdiğimiz bir abi ile. Tunç Kılınç, hem reklam ajansında hem de P&G, Nissan, Komili, Turkcell gibi kurumsal şirketlerde uzun yıllar yöneticilik yapmış bir abimiz. 10 sene önce 40 yaşlarında bir gün çoğumuzun korktuğu o soruyu soruyor: Ben ne yapıyorum ya? Verdiği cevaplar onu bugünkü yolculuğuna çıkarmış.

Sıfır, oldukça güncel bir kitap. 16 haftadır çok satanlar listesinde, şimdi de 40. baskısını yapıyor. Tunç ile konuştum Mart ayında bir tarih belirledik; bira + hamburgerli sohbet edeceğiz. Kontenjan 8 kişi ve dolu. İlk ve ikinci buluşmaya katılanlar öncelikli. Ayrıntılar sadece mail üzerinden dönüyor.

Katılmak isteyenlerden çok fazla mail ve mesaj alıyorum. Bu görüşmenin amacını bir kez daha yazayım. Amaç: Bu görüşmeye 5 kişi geldi, bir dahakine 15, bir sonraki 100 kişi gelsin değil. Okuduğumuz bir kitabı sohbet edebileceğimiz kişilerle değerlendirmek. Bu sebeple yeni başvuru alamıyoruz. Ama konu ile ilgiliyseniz, aşağıdaki formu doldurun, görünen o ki ileride formatı değiştireceğim. İlk 100 kişi dolduktan sonra da bu formu kapatacağım. Henüz yer var.

Comm

Yorum Yapın

Mesajınız