Hayat Üzerine Kısa Düşünceler 96

Kurucusu; bize “overnight success” (tek gecede başarıyı elde ettiler) diyorlar ama biz Angry Birds’ten önce 19 oyun daha yapmıştık, tek gece sayılmaz demişti.

Yeni nesil ürünlerin tasarımı konusunda öğrenen termostat Nest’ten, öğrenilecek çok şey var. (iPhone’un tasarımcısından)

Hayallerinden korkan senin gibi olsun!

“Hayal kuruyorum hayallerime ulaşıyorum’cular” yere vurulurken “Hayal kuruyorum hayal kırıklıkları topluyorum’cuların” el üstünde tutulması?

Kişisel zevklerimiz bir süre sonra sorumluluklarımıza dönüşüyor. Ne ilginç değil mi, çoğu zaman ne güzel.

Comm

2 Yorum

irfanApril 22nd, 2012 1:08 am

sizin deyiminizle “hayal kırıklıkları topluyorum’cular”ın el üstünde tutulmasının sebebi sanırım genele vurduğumuzda başarı genel değil, hayallerine ulaşabilmiş insan sayısı az..

hayallerinden elleri yananlar, bir çocuğun ateşi öğrenmesi gibi yaktığını dokunduktan sonra öğreniyor ve hayalleri için ateşe dokunmanın yaktığını öğreniyorlar.. o yüzden de hayallerini gerçekleştiren insanların hile yaptığını düşünerek ve kendi hayallerini ulaşamadıkları için nefret duyuyorlar.. (Cem Yılmaz’ın artist sürünsün istiyorlar tespiti gibi)

sanırım..

Coşkun TaşdemirApril 22nd, 2012 10:17 am

Akıllı termostat nest konusunda ben de daha önce sitemde ufak bir yazı yazmıştım ve şöyle demiştim:
“Buradan görebildiğimiz gibi hala birçok ürünle ilgili yenilikler yapmak mümkün. Ayrıca günümüzde sadece teknolojinin değil aynı zamanda estetiğin de ürünlere yeni boyutlar katmak için önemli olduğunu unutmamak lazım. Hala yapılabilecek çok şey var. Hele de “yeşil teknolojiler” alanında…”

Hala geliştirilmeye açık oldukça fazla ürün var. Yılların ürünü diye bakıp geçtiğimiz şeylerde aslında çözülmemiş bir sürü problem gizli.

Yorum Yapın

Mesajınız