Hayat Üzerine Kısa Düşünceler 59

Dünyada öyle insanlar vardır ki, seni senden daha iyi tanırlar ve senden çıkacak elması görürler. Kendinin kim olduğunu görmek, için o aynalara gitmek istersin. O aynada gördüğün seni şaşkınlıkla izlersin. (Kaynak)

Neden sorusuna verdigimiz cevap “zorundayim” olduğu sürece ne hayattan keyif almamız, ne de ilerlememiz mümkün.

Komik olmakla gülünç olmak arasında fark var. Genelde 1. olmaya çalışılırken 2.’si olunuyor güzel ülkemizde.

Senin çevrende iyi insan sayısı artıyor mu, azalıyor mu? İyiliğin tanımı sana kalmış, cevap tek kelime olsun lütfen.

Aileyi seferber edip, toplayanlar ya sülalenin en büyükleri ya da en küçükleri. Rahmetli babannemden sonra gorev minik oğlumun.

Comm

1 Yorum

şirinDecember 13th, 2011 12:17 am

benden daha iyi beni bilen kimse olacağana inanmıyorum allah haric değişik düşünce mi blog size bir soru sormak istiyorum bu ülkede boşanmış ve iki çocuk bakmak ve işsiz olmak nasıl bir duygu bilirmisiniz yanınızda eskiden olan arkadaş yada yalancı dostlarınız yok sizi istemeyen bir anne ve onlar için ölümü göze alabileceğiniz iki çocuktan başka hiç bir şey yok hayatımda gece kabus gördümde korkup uyandımda arayabileceğim kimse yok yaşım 40 halkla illişkiler okudum rusça ve bulgarca biliyorum gitim iş için her görüşmede sadece dış görünüşümle ilgilenip ya yaş sınırı var dediler yada ahlaksız teklifte bulundular umudumu kaybetmek üzereyim siz benim yerimde olsaydınız ne yapardınız söylermisiniz

Yorum Yapın

Mesajınız