Hayat Üzerine Kısa Düşünceler 46

Rekabetten güç almak o kadar aptalca geliyor ki bana. Zaten her halükarda yapabileceğimizin en iyisini yapmamız gerekmez mi?

Girişim sermayeleri can suyu gibi: Az verirsen kurutursun, çok verirsen çürütürsün.

Bugün bir kez daha bir baskası “Yahu, bu gencler ne kadar uçuyor” dedi küçümser bir ses tonu ile 🙂

Birçok kisinin isinde mutsuz olmasının nedeni: Yapacaklarini patronu istediği için yapmalari ya da yapmak zorunda olduklarına inanmaları.

Basarinin tanimi kurtardigi hayat sayisi olmali insanin. Bazen potansiyelimin o kadar azını kullandığım için kendime o kadar kızıyorum ki…

Comm

2 Yorum

Buyruk Alparslan (@buyruk)September 28th, 2011 9:45 am

İlk madde bana da çok mantıklı, en azından çok gerçekçi geliyor halbuki. En basitinden herhangi bir spor branşına baksak, rekabet olmadan daha üst seviyeye çıkalamayacağını görüyoruz. Tabii profesyonelsen bu olmadan da daha iyisini, elinden gelenin en iyisini göstermen gerekmez mi gibi bir soru da mantıklı ama rekabet ile pekiştirilmeden pratikte zor maalesef.

eminSeptember 28th, 2011 7:44 pm

olaya nerden baktığımızla alakalı bence. özellikle iş dünyasında az işe çok para getirisi herkesin ilk hayali. eğer rekabet henüz yoksa durduk yere kasamaya gerek yok derler (buna bende dahilim) eğitim ve kültür seviyemizce (kapasitemiz) elimizden gelenin en iyisini yaptığımızı sanarız. taki birisi çıkar o iş böyle olmaz böyle olur fiyatıda budur ulan diyene kadar 🙂 elimde bir millipark sitesi var. hiç rekabeti yok. .com bende. net ve org u da almıştım ama şimdilerde bıraktım. ben elimden gelenin en iyisini yaptım sanıyorum. bakalım birisi çıkarsa bana bak bu iş öyle olmaz şöyle olur diyene kadar (yani rekabet)

uğur özmen rekabetin tanımını yapan yazılar yazıyor bloğunda. ben bakıyorum sizlerde bakın keyif alacağınıza eminim. adımda emin zaten 🙂

saygılarımla

Yorum Yapın

Mesajınız