Hayat Üzerine Kısa Düşünceler 238

logicomix yolculuga cik

Geçenlerde Logicomix’i okudum. Bertrand Russell’ın Avrupa’da yaptığı “Entelektüel Keşif Yolculuğu’nu anlatıyor. Frege’den nasıl etkilendiğini, Wittgenstein’ın nasıl öğrencisi olduğunu, neler tartıştıklarını ve Mantığı nasıl ele alıp, geliştirdiklerini vs. Konu ile ilgilenenler için çok keyifli bir çizgiroman, ben çok beğendim.

wittgenstein miras

Kitabı okuduktan sonra yazarlarını hızlıca Google’da aratıp, aşağıdaki maili attım. Kitabı çok beğendim, ellerinize sağlık, İstanbul’a gelirseniz yemekler/kahveler benden dedim. Yarım saat içinde geri döndü, çok teşekkür ederim, mutlaka haber veririm dedi bir tanesi.

logicomix mail

Diğer yazar da hemen dönerek, bu kitabın Türkçe baskısı hakkında aldığım ilk yorum, çok teşekkür ederim dedi. (Kitap, Türkçe’ye 2012 yılında çevrilmiş.) İstanbul’a gelirsem mutlaka haber veririm, sen de Atina’ya gelirsen lütfen haber ver demiş. Bir gün Bertrand Russell gibi “Entelektüel Keşif Yolculuğu” yaparsam mutlaka Atina’dan, bu konuda bana ilham olan kişiden başlarım dedim.

 logicomix mail 2

İlham’ı paslama sırası bende, Pay it Forward‘daki gibi bu yazıyı bir konuda size ilham vermek için yazdım: En çok beğendiğiniz kitapları düşünün, yazarı hayatta olanları Google’da aratın, mail adresine ulaşırsanız, sadece teşekkür etmek için mail atın. Kitabı hakkında konuşmak için kahve/yemek teklif edin, hiçbir şey kaybetmezsiniz, çok şey kazanabilirsiniz!

Comm

Yorum Yapın

Mesajınız