Hayat Üzerine Kısa Düşünceler 104

Çözüm bulamıyorsan yasakla zihniyetine ülkemizde çok örnek verilebilir, hele de internet alanında. İşte bu fotoğraf bu zihniyetin sembolize eden bir sanat eseri bence.

Bazı insanlar o kadar fakir ki, tek sahip oldukları şey para.

Steve Jobs’un 10 liderlik sırrından biri: Geride kalırsan yetişmeye çalışma, kurbağa gibi ileri sıçra.

Bir gün herhangi bir konuda tecrübem olursa, gençler için “onlar tecrübesiz, hiçbir şeyden anlamazlar” demekten korusun Allah beni. Amin.

Egitim, zeka, para bakımından Türkiye’nin en üst %20’lik diliminde ama mutluluk olarak en alt %20’lik diliminde bulunan insanlar tanıyorum.

Comm

1 Yorum

AlpOctober 12th, 2016 12:38 am

Bu bir espri. Orada önlem almakla görevlendirilmiş memurun kendince yaptığı bir espri. Bundan sosyolojik , kültürel anlamlar çıkartmak gereksiz bir çaba bence. Köye giden profesörlerin fıkrasını anımsattı bana yorumunuz. 3 profesör bir köy evinde konuktur.Dikkatlerini sobanın aykırı biçimde kurulması çeker. Soba dört direk üzerinde yükseltilmiş ve odanın ortasında yukarıda durmaktadır. Soba borusu da sobanın tam üstünden tavanı delip dışarı çıkmıştır.Profesörlerden biri yorumlar ; köylü odanın tam geometrik merkezine sobayı kurmakla ısı dağılımını en verimli şekilde kullanmayı amaçlamış der. Öteki profesör itiraz eder , bence köylü farkına varmadan termodinamiğin filanca yasasını hayata geçirmiş ve odanın en iyi ısınmasını sağlamış der. Üçüncü profesör farklı bir bilimsel açıklama getirir. Bir de köylüye soralım ne amaçla böyle bir şey yaptı der Prof.lardan biri ve köylüye sorarlar , sobayı neden böyle kurdun diye. Köylü cevap verir , valla beyim fakirlik işte , boru kısa geldi de o nedenle böyle bir çare buldum. . .

Yorum Yapın

Mesajınız