Hayat Üzerine Düşünceler 13

Bence iş hayatında ilerlemenin göstergelerinden biri de maillerin önce to kısmından, cc’ye geçmek, sonra da cc’den çıkmaktır.

Niye huzunlenmek ister insan uzulecegini bile bile… Deniz kenarında çay icmek, yavas müzikler dinlemek, yağmurda yalnız yürümek?

Tarih boyunca büyük ve güçlü olma arzusu (ve hırs) pek çok şeyi belirlemiştir. Bu en son afrodizyak olarak adlandirilabilir. (Tom Peters)

İse alacakları kisiyi kendine tehdit gören çalışanlar, kendi çalışanlarını şirkete potansiyel bir tehdit olarak gören şirketler görüyorum.

Amacını unutup sadece kuralları uygulamayı çalışanlar ne kadar da başarısız oluyor. Sadece gorevini yerine getirmek yeterli değil işte.

Comm

1 Yorum

Fatmanur ErdoganJanuary 16th, 2011 8:57 pm

Basarili yonetimler kendilerinden daha ustun olanlari ise alabilenlerdir. Buyuk bir ozguven ve olgunluk gerektirir. Bunu 15 yil once birlikte calistigim bir genel mudurden ogrendim. Is gorusmesinde ise alacagi direktore “bu konuda benden cok ustunsunuz. Bana bagli calisiyor olmaniza umarim layik olurum” demisti. Cok ilginc bir saatlik bir gorusmeydi. Cok sansliyim.

Sirketler baglilik degil ozgurlugu vermeyi ve almayi ogrendiginde is ortamlari transformasyon yasayabilecek.

Yorum Yapın

Mesajınız