Başka Bir Kariyer Mümkün

30 Nisan’daki Marketing Meetup’ta çok güçlü bir konuşmacı listesi var. Garanti Bankası, Nivea, Migros, Samsung, n11 gibi Türkiye’nin en büyük şirketlerinin üst düzey yöneticileri… 850 kişilik salonda şimdiden yer yok.

Bu Pazarlama Konferansı’nda pazarlama, sosyal medya yerine şundan bahsetmek istiyorum: Sanki kurumsal kariyer yapmak çalışma hayatındaki tek yolmuş gibi anlatılıyor. Bu konferansta ben bunun dışında bir Dünya’nın mümkün olabileceğini anlatmak istiyorum. İlginizi çekerse 30 Nisan’da beklerim.

P.S: En çok okunan yazım: 30’lu yaşların başındaki anlam arayışı 

Kitap Kulübü 3. buluşma: Sıfır’ı Yazarı Tunç Kılınç ile Değerlendirdik

Kitap Kulübü 3. buluşma. Sıfır’ı, yazarı @tunc_kilinc ile değerlendiriyoruz.

A photo posted by Hasan Basusta (@hasanbasusta) on

Kitap Kulübü 1. buluşma ve 2. buluşmadan sonra 3’sünde bir kitabı yazarı ile değerlendirdik. Çok keyifli bir akşamdı. Yeniköy sahilde bira + hamburger yaptık. Normalde 5-8 kişi ile sınırlı olan buluşmayı bu seferlik 12’ye çıkardık. Kitap Kulübü’ne katılan arkadaşlar benim kurumsal versiyonlarım. Genelde 20’lerinin sonu, 30’ların başında McDonalds’dan, Unilever’den, Koçsistem’den, Türk Telekom’dan Pazarlama/ İnsan Kaynakları yöneticileri.

Yakın bir zamanda 4.’sünü yapacağız. Dışarıya kapalı bir grubuz, detaylar mail üzerinden dönüyor. Tekrar ediyorum amaç -şimdilik- online platformlar kurup yüzlerce, binlerce kişiye ulaşmak değil. Şimdilik bu grubun bir Facebook sayfası ya da Whatsapp grubu yok. Buluşmanın tarihini kendi blogumda da yazmıyorum, sadece mail üzerinden haberleşiyoruz.

Belki bunu ileride yaşam kulübüne uyarlayacağız ama ona biraz daha zaman var gibi. Eğer ileride modeli değiştirmeye karar verirsek, şuradaki formu doldur. İlk sana haber verelim. Belki bir tanesinde görüşürüz…