Hayat Üzerine Kısa Düşünceler 52

“Ne selam vericem ya, hayatımda bir daha gormeyecegim insanlar” dediğin gün bir adım daha uzaklasirsin insanlardan ve insanlıktan.

Sürekli degerinin bilinmediğinden şikayet ediyorsan belki degerini bilmeyenler haklıdır?

Defalarca tecrube ettim. Cogu zaman insanlar sizin onlara davrandığınız gibi davranıyor. Özellikle arada buyuk güç dengeleri yoksa…

Korkmadan ben mutluyum diyebilen kisiler insana enerji veriyor.

Sanırım gelecekte internet regülasyonlarının düzeltilmesine, devlet ilişkilerine adayacağım kendimi. Bu ülkenin en çok buna ihtiyacı var.

Her şey üstüne gelip, seni dayanamayacağın bir noktaya getirdiğinde, sakın vazgeçme! Çünkü orası kaderinin değişeceği yerdir. Mevlana

Hayat Üzerine Kısa Düşünceler 51

Problemi olmadığında sıkıntıya girip, kendilerine problem yaratan insanlar tanıyorum. (ve onlardan uzak duruyorum)

Çok zeki olduğunu düşünüyorsan, zekanı insanlığın yararına kullanırsın umarım. Ne çok zeki arkadaşım var, potansiyellerini kullanamayan…

Offline hayata bir Ctrl+f lazım. Bazen de F5 (ya da cmd+R 🙂

Zihnimi sürekli eğitiyorum ama vücudumu bir türlü eğitemiyorum. Zihnimi yeterince eğitemediğim için herhalde…

Neden devremulk alır insan? Yaz tatili riskini sifirlamak, her sene en azından gidilecek yerin olması.Risksiz ama bir o kadar da heyecansiz.

Çocuklar Ne Görürse Onu Yapar!

Mükemmel bir video, şiddetle tavsiye!

Hayat Üzerine Kısa Düşünceler 50

Bir sey almadan önce defosu var mi diye bakıyoruz ya, bunu hayatımizin her alanında yapıyoruz aslında. Kusursuz seyleri defolu yapan biziz.

Atari salonunda, “Geciyim mi” diyen abileri “outsource” ettim hep. Oysa ihtiyacım olan “Zangief’in üstüne gitme kapar” diyen mentorlardi.

Cesaret her zaman bağırmaz. Bazen günün sonunda “Yarın tekrar deneyeceğim” diyen kısık sestir o. (link)

“Beni öldürenlerin hayal ettiği dünyanın gerçekleşmesine izin vermeyin!” (Norveç’teki terorist saldırıda ölen Gizem’in dünyaya verdiği ders)

Oğlumun göbek bağını kestigm anda nefes almaya başladı. Mekan açılışı gibi ama açılışı yapılan bir mekan degil, HAYAT Mucizevi degil mi?