Çok Başarılı Bir Organizasyon: Social Media Summit

Cumartesi günü Sabancı Üniversitesi’nin düzenlediği Social Media Summit’de bir sunum yaptım. Yaklaşık 300 kişinin katıldığı çok başarılı bir organizasyondu, düzenleyenleri tebrik ederim.

Gerek konuşmacılar gerek dinleyiciler çok iyiydi. İlk olarak Coca Cola İnteraktif Pazarlama Müdürü Yüce Zerey güzel bir sunum yaptı, sonrasında Google Türkiye, Ortadoğu ve Afrika’dan sorumlu Pazarlama Müdürü Mustafa İçil‘in sunumunu izledik. Sonrasında sıra bana geldi.

Normalde üniversitelerde, markalar sosyal medyada nasıl davranıyor, nasıl davranmalı, topluluk yönetimi-tasarımı, sosyal medya kampanyaları gibi konular işliyorum. Birkaç defa da Sosyal Medya ve Siyaset anlattım. Yalnız, bu sefer üniversite öğrencilerine en fazla yararlı olacağını düşündüğüm yeni bir sunum hazırladım. İnsan Kaynakları bakış açısından “Üniversite öğrencileri sosyal medyada nasıl davranıyor, nasıl davranmalı’yı” anlattım. Oldukça keyifli bir sunum oldu.

Benden sonraki sunumlardan Alemşah’ınkini çok beğendim. ( Tüm programı buradan inceleyebilirsiniz) Sunumun sonunda tüm konuşmacılara jest olarak adımıza plaket verdiler.

Özetle şunu demek istiyorum: Baştan sona çok iyi organize edilmiş, tüm ayrıntıları düşünülmüş, katılımcılara çok keyifli bir gün yaşatan  çok başarılı bir organizasyondu. Üstelik öğrenciler tarafından düzenlenmişti. Ülkemizde öğrencilerin böyle organizasyonlara imza atması ülkemizin geleceği açısından çok umut verici. Bir kez daha, tebrikler herkese…

İlham Verici Bir VideoSosyal Medya Sihirli Değnek mi?

Sosyal Medya’yı sihirli değnek gibi göstermeyi bırakmalıyız.

Sosyal Medya şirketiniz için çok şey yapabilir. Sizin için yepyeni bir iletişim kanalı yaratabilir. Markanız hakkında konuşanlardan bir topluluk oluşturmanızı sağlayabilir. Ürünlerinizden yüzbinlerce kişinin haberdar olmasını sağlayabilir. Size yetenekli çalışanlar kazandırabilir. Markanızın imajını ve vermek istediğiniz mesajlarınızı daha etkili ve hızlı bir şekilde yapmanıza yardımcı olabilir. Diğer sitelerinize trafik sağlayabilir, müşterilerinizi dinlemenize imkan verecek bir platform sunabilir…

Ama bunların hiçbirini bedava yapamaz. Ne kadar ekmek, o kadar köfte kuralı burada da geçerli. Yatırım yaparsanız karlı bir yatırım yapmış olursunuz ama yapmazsanız, bu tercih meselesi.

Lokasyon Bilgisinin Hayati Olduğu iPhone Uygulaması

Bu İtfaiye için olanı. Aynı mantıkla ambulans için de kullanılabilir. Kaynak

Hayat Takvimi

Günümüzün nasıl geçtiğini işaretlediğimiz Hayat Takvimi.  9.95 Euro. Kaynak

Hayat Üzerine Düşünceler 18

Facebook ilk senesini doldurmadan 75 milyon dolarlık bir teklif aldı. Siz bu teklif karşısında devam edebilir miydiniz? Bir de cevresi Zuckerberg’e ne akıl vermiştir?

Sabah uyanmak için telefon alarmını defalarca erteleyen sen, gün icinde isleri zamanında yapmayı nasıl basaracaksin?

Hayatımızı kendi kontrolumuz dışındaki bir seyden mutlu olacak sekilde yapilandirirsak, acı çekeriz. ( A. Robbins)

Cevizin kabuğunu kiramayanlar, cevizi sadece kabuk zannederler.

Öyle girisimciyim ki hiçbir seyde başarılı olamıyorum mu diyorsunuz? Sadece baslangictaki heyecanı mı seviyorsunuz?